End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

2018 Bayernliga Gesamtwertung

BMX EVENT MANAGER, Report Created 07/Oct/2018 18:23:49

Series Detailed, All Riders

Round 1: BMX Bayernliga 2018, Lauf 1 - Kolbermoor

Round 2: Bayerische BMX-Meisterschaft 2018, Erlangen

Round 3: BMX Bayernliga 2018, Lauf 2 - Fürstenfeldbruck

Round 4: BMX Bayernliga 2018, Lauf 3 - Königsbrunn

Round 5: BMX Bayernliga 2018, Lauf 4 - Herzogenaurach

Round 6: BMX Bayernliga 2018, Lauf 5 - Ingolstadt

Round 7: Süddeutsche Meisterschaft 2018, Lauf 1 - Esselbach

Round 8: Süddeutsche BMX-Meisterschaft Lauf 2, Esselbach

Anfänger U7 17 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
BL1
2
BM
3
BL3
4
BL4
5
BL5
6
BL6
7
SD1
8
SD2
9
BL9
10
BL10
1 Raphael ORTEL MAC Königsbrunn BAY GER 396.0 396.0 32.0 92.0 46.0 46.0 46.0 42.0 46.0 46.0 - -
2 Lennard ÄHLEN Radhaus Ingolstadt e.V. BAY GER 217.0 217.0 20.0 24.0 28.0 15.0 33.0 32.0 32.0 33.0 - -
3 Resi KOBEL Radhaus Ingolstadt e.V. BAY GER 214.0 214.0 - 64.0 12.0 37.0 16.0 30.0 27.0 28.0 - -
4 Yegor KOTENKOV TuS Fürstenfeldbruck BAY GER 165.0 165.0 - - 39.0 26.0 - 37.0 32.0 31.0 - -
5* Julian TESIC RSG Herzogenaurach BAY GER 147.0 147.0 - 78.0 - - 38.0 31.0 - - - -
6* Maris SCHWERDTFEGER TuS Fürstenfeldbruck BAY GER 128.0 128.0 19.0 58.0 33.0 - - 18.0 - - - -
7# Pia DUDENHÖFER Skizunft Kornwestheim e.V. WTB GER 80.0 80.0 - - - - - - 40.0 40.0 - -
8# Felix RAUCH TSV Betzingen WTB GER 75.0 75.0 - - - - - - 37.0 38.0 - -
9# Marlon MIETH TSV Braunshardt HES GER 53.0 53.0 - - - - - - 27.0 26.0 - -
10# Anton HERRMANN Radhaus Ingolstadt e.V. BAY GER 43.0 43.0 - - - - - 43.0 - - - -
11# Maximilian TRIPPEL Skizunft Kornwestheim e.V. WTB GER 37.0 37.0 - - - - - - 24.0 13.0 - -
12# Adam BALLMANN RSV Heimatlust Esselbach BAY GER 36.0 36.0 - - - - - - 13.0 23.0 - -
13# Louis Raphael PETERS BMX-Team Weilheim BAY GER 30.0 30.0 - - - 30.0 - - - - - -
14# Max BEHNKE RG Hamburg HAM GER 25.0 25.0 - - - - - 25.0 - - - -
15# Louis KANTER MC Peissenberg im ADAC e.V. BAY GER 24.0 24.0 - - - - - 24.0 - - - -
=16# Moritz HEINDL RC 50 Erlangen BAY GER 19.0 19.0 - - - - - 19.0 - - - -
=16# Noah SCHÖNIGER RSG Herzogenaurach BAY GER 19.0 19.0 - - - - - 19.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Anfänger U9 33 Riders 9 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
BL1
2
BM
3
BL3
4
BL4
5
BL5
6
BL6
7
SD1
8
SD2
9
BL9
10
BL10
1 Emil PRUISKEN RC 50 Erlangen BAY GER 352.0 352.0 46.0 84.0 36.0 31.0 38.0 46.0 38.0 33.0 - -
2 Henri GEIST MC Peissenberg im ADAC e.V. BAY GER 269.0 269.0 39.0 74.0 38.0 35.0 - 22.0 29.0 32.0 - -
3 Lilly KANTER MC Peissenberg im ADAC e.V. BAY GER 263.0 263.0 37.0 82.0 44.0 32.0 29.0 39.0 - - - -
4 Anton UXA Radhaus Ingolstadt e.V. BAY GER 225.0 225.0 - - 32.0 43.0 35.0 47.0 30.0 38.0 - -
5 Lennox Luis BARTHE MAC Königsbrunn BAY GER 222.0 222.0 31.0 68.0 - 33.0 15.0 31.0 30.0 14.0 - -
6 Emilian MITTERM